Zima na Moldavě 2010

7. února 2010 v 11:56 | Bery |  fotoakce/výlety
Po dlouhé době opět přinášim fotoreportáž z výletu. Je neděle dne 24.1.2010 a vydávám se s kamarády na výlet do severních čech.

Cesta začíná setkáním ve stanici Slaný, zakoupením jízdenek SONE+ za 150 Kč a čekáním na víkendový "spěšňák" 1711. Po nastoupení do nevytopeného vozu typu Btn s velkou rychlostí přecházíme do příjemně vytopené hydry 854.002. Pohodlná jízda v hydře trvá něco málo přes hodinou a už přijíždíme do konečné stanice toho vlaku-do Mostu. Další vlak na Moldavu v Čechách nacházíme na 4. nástupišti.

810.482 v čele našeho vlaku


810.152 jako postrk

Po nastoupení do motoráku si užíváme cestu po zcela vyjimečné trati. Vysoká stoupání hlavně mezi stanicemi Dubí a konečnou stanicí Moldava dávají motorové soupravě hodně zabrat. Po vyškrábání se bez problémů nacházíme v konečné stanici Moldava v Krušných horách. Necháváme vysoupit davy cestujících a pak i vylézáme z motoráku ven.

Lyžaři zjišťují že se ve vestibulu už neohřejí

Fotka přes sklo-vestibul

Fotka přes sklo-bývalé pokladny

Letáky upozorňující na uzavřený vestibul

Stejně jako mnoho lidí i my s nevelkou slávou zjišťujeme, že ve vestibulu stanice už neposedíme. Ze strany silnice se ovšem nachází nádražka, která dosud funguje a navštívit jí je jasná volba. Překvapuje nás příjemná obsluha a objednáváme si teplý čaj. Po chvilce posezení opět vycházíme ven a já pořizuju několik snímků.

Nádražní restaurace

Dnes už nepoužívaný vchod do nádražní haly od ulice

Celkový pohled na budovu

Současné využití skladiště

Dvě soupravy osobních vlaků

810.152+012+810.482 a 810.150+810.420 na Moldavě

Přístřešek

810.420 na zvláštním obratu na Moldavě. Tato souprava jede ráno z Mostu na Moldavu a zpět se vrací až po 13. hodině. Stojí tedy téměř celé dopoledne nevyužitá ve stanici.

Ještě jeden pohled

Po chvíli focení zbývá jen opět nastoupit do našeho vlaku. Je 11.23 náš vlak se rozjíždí ve směru Most. Narozdíl od cesty nahorů, máme skoro celej motorák pro sebe.

Stanice Dubí

Náš vlak čeká na čas odjezdu ve stanici Dubí

Vzorně opravená stanice Osek město

Vytupujeme ve stanici Litvínov město a vydáváme se na další etapu našeho výletu a to je projížďka po tramvajové síti Mostu a Litvínova. Dále čtěte zde...

Vystoupili jsme a vlak odjíždí dál do Mostu.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama