Vlakem na adventní trhy v Křivolátě 13.12.2008

14. prosince 2008 v 18:45 | Bery
Tento článek pojednává o tom jak bylo možné se dostat vlakem na adventní trhy v Křivoklátě v sobotu 13.12.2008. Byly tři základní možnosti a to 1. Rychlík 892 Bezdrev, 2. Zvláštní rychlík Plzeň-Beroun-Křivoklák-(Rakovník), 3. Osobní vlak 7729 Beroun-Křivoklát-(Rakovník) s přípojem od pantografu z Prahy v Berouně.Rychlík 892 Bezdrev. Tento vlak bylo možné tuto sobotu naposledy využít na cestu do Křivoklátu z Rakovníka, z Loun, nebo třeba z Mostu. Byla to jeho poslední jízda. Souprava 842+Btn byla celou cestu přiměřeně obsazená cestujícími. V Křivoklátě vystoupilo cca 20 lidí. Rušení tohoto vlaku považuji za nesmysl.

Rychlík 892 Bezdrev v Rakovníku


Zvláštní rychlík z Plzně na křivoklát. Byl to jakýsi rychlík určený asi pro uzavřenou skupinu cestujících, nebo tam platil zvláštní tarif. Průvodčí nás do vlaku s běžným lístkem ČD nepustil. Vlak byl plně obsazen, ale místa by se tam našla. Souprava byla doslova neuvěřitelná, která nemá obdoby. V čele soupravy byla ,,bangle" 742.036 a nejrůznějšíma osobníma vozama. Souprava byla asi poskládána ze všeho co se dalo na Plzeňsku najít. Konkrétněji šlo o soupravu 742.036+3 Btn+Bam bistro+2 Bix+Bldm+Ci+Bldm. Odjezd z Berouna byl v 9.57, z Plzně cca o hodinu dříve. Příjezd do Rakovníka krátce před 11 hodinou. Vlak se vracel zpět do Plzně kolem 15. hodiny.

Souprava mimořádného rychlíku z Plzně na Křivoklát(do Rakovníka)

Video rozjezdu z Berouna
Celá souprava v Rakovníku

Staré nemodernizované vozy Btx běžně do Rakovníka nejezdí

Osobní vůz Ci byl také řazen v soupravě

Pohled na celou soupravu


Osobní vlak 7729 Beroun-Křivoklát-Rakovník s přípojem od Prahy. Použití tohoto vlaku byla asi nejhorší volba pro cestující co chtěli jet na Křivoklát. Bohužel ale Pražáci jinou možnost neměli, tradiční Albatros nejel a tak museli využít tento osobák. Téměř každýmu by došlo že bude o tento vlak zvýšený zájem než v jiných dnech, ale bohužel České dráhy buď naschvál, nebo by asi museli posílat žádost o posílení soupravy až do Bruselu...A to v Berouně i v Rakovníku stály krabičky bez využití. Na tomto vlaku bohužel jela souprava podle běžného řezení a to 810+010+010. Stálo se všude kde to jen šlo. Průvodčí z toho měli jen legraci. Dusno. Stovky lidí mačkající se v nafukovacích krabičkách. Lépe by to popsat asi nešlo.

810.592 s dvouma 010 jezdila celý den po trati Beroun-Rakovník
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama