Jak se žije na trati 070, II

10. prosince 2008 v 21:55 | Bery |  fotoakce/výlety
Je uterý 9.12.2008, mráz, jako jeden z mála slunečních dnů, čas, a nálada vyrazit někam na ,,šot". Den předem za mnou přišel o rok starší kamarád Petr s tím, že stejně jako já nemá co dělat a že by jsme mohli někam vyrazit. Nejprve jsme se vydali v tabulkách jízdního řádu do Řeže na trati 090, a až na podruhý naše virtuální cesta zkončila v Neratovicích což nás lákalo více. Po školním zvonění krátce po poledni se naše virtuální cesta začala pomalu stávat cestou skutečnou.

Díky nedostatku času jsem si musel jízdenku koupit už na Masarykově nádraží, které je zhruba v půli cesty na Hlavní nádraží, na kterém bych kvůli rozsáhlé modernizaci téměř neni možný si lístek koupit včas. Na čtvrtém nástupišti už na nás čekal rychlík 944. V jeho čele byla hydra 854.216 se dvouma rekonstruovanýma vozama Bdtn, ve kterých nás příjemně potěšily staronový poplyšovaný pohodlný sedačky z krakena. Jízda do Neratovic byla příjemná zvláště po náročném dni ve školní lavici. V Neratovicích jsme byli načas a já jsem udělal první fotku.
854.216 připravená ke startu na další část cesty do Tanvaldu.

Hydra v novém laku si odjela dál ve své trase a já s Petrem jsme se vydali směrem k mostu přes řeku Labe kousek za stanicí směrem na Tišice. Překvapivě to nebylo ani zas tak daleko a zastihli jsme tam další vlak.

Hydra 854.004 veze rychlík 943 do Prahy. Foceno v před mostem. 9.12.2008


Na mostě přes řeku Labe.

Po přechodu mostu na druhou stranu jsem z ničeho nic navrhl že pujdeme do těch Tišic, že to asi nebude zas tak daleko, netrvalo dlouho a skutečně jsme se tam vydali. Asi po kilometru cesty proti nám projela 810.281 ve starém žlutém nátěru, fotka se mi bohužel nepovedla-foceno v rychlosti, je to rozmazaný a radši to sem ani nebudu dávat. Pak jsme došli na světelný přejezd zhruba v půlce úseku Neratovice-Tišice. Protože měl projíždět další vlak, tak jsme tam ,,zakotvili".
Nenapadlo nas nic jinyho než vylést na reléovou boudu. Já jsem nakonec tu odvahu nenašel, ale Petr tam bez problému vylezl. Nezastrašili ho ani projíždějící policie.

Pojede, nepojede?


Hydra 854.035 na osobáku v úseku Tišice-Neratovice.


Dále jsme se vydali dále v cestě po trati do Tišic. Vše probíhalo v pořádku. Došli jsme tam cca za 20 minut. Šli jsme někam, kde jsme to vůbec neznali. Zaujala nás budova čekárny postavená z nějakých buněk a výdejna jízdenek se zvláštní otevírací dobou.


Zastávka Tišice

Po chvíli čekání v této stanici sme se dočkali dalších dvou osobáků. Čekání bylo náročnější o to že čekárna byla už kolem 3 hodiny uzavřená a my museli zůstat venku na mrazu.

Osobní vlak 8508 z Prahy do Tanvaldu zastavil na zastávce Tišice


Osobní vlak 9547 Byšice-Praha se rozjíždí ze zastávky Tišice

Po vyfotografování těchto dvou vlaků jsme přemýšleli jestli se vydáme zpět do Neratovic, nebo na druhou stranu do Všetat. Díky mě zvítězila druhá variana. A bydali jsme se na tůru dalších 3 kilometrů. Celou cestu mě šokovalo úžasný zapadající slunce, který by dávalo skvělou atmosféru fotky s vlakem. Ale bohužel celou hodinu nic nejelo. Když jsme došli na okraj stanice Všetaty pokusil jsem udělat zajímavý snímek, až kýčovitý. Málokoho by napadlo co ve skutečnosti na té fotce je.

Umělecká fotka. Já stojím na elektrifikované kusé koleji. Proto je tam vidět více trolejových vedení.

Dále jsme se vydali dál do stanice. Jako zákonem schválnosti právě přijel nákladní vlak na dvě lokomotivy 751. Bohužel my byli daleko od trati, takže jsem si nemohl udělat fotografii. Po příchodu k budově mě mile překvapilo pěkný setkání lokomotiv a přítomnost brejlovce 750.079.


749.102 v čele rychlíku 945 do Prahy. Rozhodli jsme se že tímto vlakem pojedeme nazpátek. Petr s tímto rychlíkem jel až do Prahy a já vystoupil už v Neratovicích a počkal na osobák do Kralup nad Vltavou.

Po příjezdu do Neratovic se nedělo nic zajímavého až do příjezdu bangle 742.269 z Všetat na osobáku a křižování s osobákem zpět na Všetaty v čele s 854.027. Ještě do toho ve stanici stál i ,,můj vlak" do Kralup. Takže vzniklo pěkný setkání a mě připadalo že jsem se vrátil do dob které jsem vůbec nezažil.

Osobní vlak 9513 Mladá Boleslav-Praha v čele s 742.269.Neratovice


Historicky se tvářící setkání v Neratovicích.


Tímto jeden náš dobře ztrávený odpolední čas končí a v dobrém se vracíme každý do svého domova.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 otto otto | 3. října 2012 v 14:33 | Reagovat

....pěkné fotky...    :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama